Zapowiedź meczu: Zakończyć rok zwycięstwem!

Mimo słabego początku sezonu ten rok dla Vitcovii może się skończyć całkiem udanie. Warunkiem - zwycięstwo w jutrzejszym meczu z Orkanem Jarosławiec, którego pozwoliłoby przezimować na najniższym stopniu ligowego podium.

Jednak mimo, że Orkan zajmuje w tabeli przedostatnie miejsce, na pewno nie będzie to łatwy pojedynek. Dość powiedzieć, że w pięciu wyjazdowych meczach jarosławianie przegrali tylko raz - 2:3 w Gruszczynie z Piastem Kobylnica. W pozostałych czterech pojedynkach zanotowali jedno zwycięstwo (2:0 w Zaniemyślu) i trzy remisy.

Zdecydowanie gorzej wiedzie im się na własnym boisku, gdzie wygrali tylko raz, a przegrali aż sześciokrotnie. To wszystko daje w sumie dziewięć "oczek" i bilans bramkowy 17:26.

W związku z tym zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie Vitcovia, która trzy z pięciu meczów na sportowej wygrała. Jedynym pogromcą "GieKSy" jest Piast Kobylnica, który wygrał swoje ostatnie dwa mecze w Witkowie. Co ciekawe, przez ostatnie półtora roku tylko kobylniczanie potrafili zwyciężyć w Witkowie. Aby znaleźć drużynę, która potrafiła wygrać w Witkowie przed nimi, trzeba się cofnąć aż do 30 kwietnia 2016 roku, kiedy to Luboński KS ograł "V-kę" 3:2.

Oprócz atutu własnego stadionu, podopieczni Stanisława Drozdy są po prostu w wysokiej formie. Wygrali sześć z siedmiu ostatnich pojedynków, ulegając tylko Zjednoczonym Trzemeszno i w tym czasie aż pięciokrotnie zachowali czyste konto.

Choć do lekkich treningów wrócił już Mateusz Pietrowski, to jednak sam zadecydował, że nie chce być brany pod uwagę przy wybieraniu składu na ten mecz, co oznacza, że w tym roku w meczu ligowym już go nie zobaczymy.

W ubiegłym sezonie obydwie drużyny wygrywały solidarnie mecze na swoich stadionach. Najpierw Vitcovia wygrała 2:0, a kilka miesięcy później Orkan zrewanżował się 5:3.

Początek jutrzejszego pojedynku o godzinie 14.

10.06.17 – Klasa Okręgowa: Orkan – Vitcovia 5:3
05.11.16 – Klasa Okręgowa: Vitcovia – Orkan 2:0